Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Co dělat v národním parku Yellowstone

Národní park Yellowstone je proslulý svými gejzíry a dalšími geotermálními jevy, které lze v parku pozorovat. Přesto zde mají návštěvníci i další možnosti vyžití a dostatek prostoru pro aktivní prožití svého pobytu.

Yellowstone je svými stovkami kilometrů tras a stezek doslova rájem pro turisty. V nabídce má jak upravené stezky okolo hlavních atrakcí parku, které zvládne každý a jsou dostupné i handicapovaným, tak i náročné stezky divočinou pro zkušené turisty.

V parku žije řada divokých zvířat včetně velkých savců, jako jsou hnědí či černí medvědi, vlci, bizoni, losi či kojoti. Pozorovat lze i různé druhy dravých ptáků, zejména orly, či se věnovat rybaření v některém z mnoha jezer nacházejících se v národním parku Yellowstone.

Park je otevřen celoročně a řada návštěvníků jej využívá k zimnímu lyžování; nacházejí se zde jak upravené stezky, některé dokonce i se stopou, tak stovky kilometrů neupravovaných tras pro náročnější lyžaře.

Na své si v parku přijdou i vodáci či vlastníci menších motorových lodí, které lze využít na jezerech Yellowstone Lake a Lewis Lake.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Bizon
Bizon
Plavby lodí
Plavby lodí
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí