Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Divoká zvěř v národním parku Yellowstone

Národní park Yellowstone je domovem mnoha druhů zvířat, kteří jsou vedle geotermálních jevů dalším z důvodů, proč do parku směřuje každoročně více než tři miliony návštěvníků. V parku se tak lze setkat jak s velkými savci, tak s mnoha druhy velkých dravců z ptačí říše či různými druhy ryb.

V oblasti ekosystému Greater Yellowstone má domov zhruba 350-400 hnědých medvědů grizzly. Medvědi se v Yellowstonu pohybují spíše v divočině a místům okolo silnic či zástavby se vyhýbají; jejich zahlédnutí je tak spíše otázkou štěstí a náhody. V oblasti se taktéž nachází cca 500-600 medvědů černých. Ti jsou menší než jejich hnědí kolegové, živí se převážně rostlinami, ale stejně jako grizzlyové nepohrdnou ani čerstvým masem.

V parku je k zahlédnutí velké stádo bizonů. Množství kusů tohoto tradičního amerického zvíře, jehož stáda čítala ještě před dvěma sty lety miliony členů, je dnes již výrazně nižší. Stáda pohybující se v národním parku Yellowstone mají přibližně 2 -3 tisíce kusů.

Z dalších větších savců žijí v národním parku vlci, losi, kojoti či ovce. Návštěvníci parku by měli zachovávat při pozorování divoké zvěře ostražitost a nepřibližovat se blíže než 100 metrů k medvědům či vlkům a třicet metrů k ostatním zvířatům. Jedna z nejlepších možností k pozorování zvěře se nabízí nedaleko Yellowstone Lake v rozlehlém údolí Hayden Valley.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Turistika v Yellowstone
Turistika v Yellowstone
Cutthroat Trout
Cutthroat Trout
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí