Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Lyžování v národním parku Yellowstone

Jakkoli většina návštěvníků míří do národního parku Yellowstonu zejména kvůli zdejším neopakovatelným geotermálním úkazům, díky vysoké nadmořské výšce a chladnému klimatu panují v parku od podzimu do jara příhodné podmínky pro lyžování.

V parku jsou desítky kilometrů lyžařských tratí; řada stezek je pravidelně upravována a některé okolo center jednotlivých oblastí mají dokonce upravenou stopou. Vydání se mimo upravené stezky je doporučeno pouze zkušeným lyžařům s dokonalou znalostí místní krajiny.

Ani v zimě totiž není možno zapomenout na všechny nástrahy parku, jako je divoká zvěř, v některých místech nestabilní podloží, laviny či neočekávané sněhové bouře. Nutno počítat je i s vysokou nadmořskou výškou a méně trénovaní jedinci přijíždějící z nižších nadmořských výšek by neměli podcenit aklimatizaci.

Přesto je lyžování v národním parku Yellowstone velmi oblíbené a to natolik, že zde existují i půjčovny lyžařského vybavení a komerční firmy poskytující možnost lyžařských túr se zkušeným průvodcem.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Plavby lodí
Plavby lodí
Bizon
Bizon
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí