Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Plavby na lodi v národním parku Yellowstone

V národním parku Yellowstone se nachází řada potoků, řek a několik velkých jezer. Právě jezera nabízejí vyžití pro milovníky lodní plavby, ať už na motorových lodích či na kajacích, raftech nebo kanoích. Plavba po jezerech tak návštěvníkům může přinést další, zcela odlišný, zážitek z národního parku.

Použití lodí je však správou národního parku regulováno. Pro všechny lodě, jež jsou spouštěny na vodu, si musí návštěvníci pořídit povolení, které se vydává ve vybraných návštěvnických centrech. Použití motorových lodí je možné pouze na dvou jezerech - Yellowstone Lake a Lewis Lake.

Bezmotorové lodě jsou pak povoleny na všech jezerech v parku kromě Sylvan Lake, Eleanor Lake, Twin Lakes a Beach Springs Lagoon. Vzhledem k obtížnému přístupu k většině jezer jsou však pro bezmotorové lodě prakticky splavné pouze Yellowstone Lake, Lewis Lake a Shoshone Lake. Použití vodních lyží je pak v parku zakázáno.

Stejně tak je v parku zakázáno splouvání řek a to s jedinou výjimkou pro bezmotorové lodě, kterým je Lewis River mezi jezery Lewis Lake a Shoshone Lake. Pro návštěvníky, kteří nedisponují vlastním vybavením, jsou v parku k dispozici půjčovny. Stejně tak zde řada společností nabízí organizované plavby lodí po Yellowstone Lake.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Medvěd grizzly
Medvěd grizzly
Turistika v Yellowstone
Turistika v Yellowstone
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí