Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Rybaření v národním parku Yellowstone

Rybaření patří k národnímu parku Yellowstone již od jeho založení. Samozřejmě i před ním sloužily řeky, potoky a jezera místním indiánským kmenům jako zdroj potravy. V průběhu času začalo být rybaření v národním parku v zájmu zachování místních ekosystémů regulováno.

K rybaření uvnitř národního parku je vždy třeba mít zvláštní povolení. Tato povolení se vydávají v návštěvnických centrech. Všichni rybáři starší patnácti let si musí pořídit jeden ze tří možných průkazů lišících se v délce platnosti - třídenní za 18 USD, sedmidenní za 25 USD či roční za 40 dolarů.

Rybářská sezóna začíná o Memorial Day víkend, tedy zpravidla poslední víkend v květnu; sezóna pak končí první listopadovou neděli. V národním parku Yellowstone lze chytit řadu druhů ryb, zejména pak pstruhů.

Národní park reguluje počty odchycených ryb a zároveň rybářům přikazuje vrátit zpět všechny druhy ryb, jež mají v Yellowstonu svůj přirozený domov.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Plavby lodí
Plavby lodí
Turistika v Yellowstone
Turistika v Yellowstone
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí