Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Turistika v národním parku Yellostone

Národní park Yellowstone je se svými více než 1700 kilometrů dlouhými stezkami doslova rájem pro turisty. Park nabízí možnost turistického vyžití jak pro nepříliš zdatné jedince na upravených stezkách okolo hlavních atrakcí, tak i pro náročné turisty vyžívající se v toulkách mimo civilizaci.

Okolo hlavních atrakcí národního parku, jako jsou například gejzíry v oblasti Old Faithful, jsou zpravidla upravené stezky, které zvládne doslova každý. V každé oblasti a návštěvnickém centru jsou k dispozici informace o nabídce stezek v různé délce a náročnosti.

Pro vícedenní túry do divočiny s přenocováním mimo udržované kempy či jiná ubytovací zařízení je potřeba získat povolení od správy parku, které se vydává v návštěvnických centrech. Návštěvníci musí uvést svůj itinerář a místa, kde chtějí v divočině přenocovat. Tato místa jsou vyčleněna správou parku a jedná se o primitivní kempy, v nichž je počet míst omezen.

Návštěvníci by dále měli věnovat pozornost předpovědi počasí a to zejména v okamžiku, kdy se na túru vydávají mimo hlavní letní sezónu, kdy je počasí nejlépe predikovatelné. Zejména na jaře při tání sněhu mohou být některá místa obtížně přístupná kvůli tajícímu sněhu a rozvodněným potokům a řekám.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Turistika v Yellowstone
Turistika v Yellowstone
Bizon
Bizon
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí