Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Co vidět v národním parku Yellowstone

Národní park Yellowstone je jedním z nejnavštěvovanějších národních parků Spojených států amerických a bezesporu je v něm ke shlédnutí spousta přírodních krás. Prim v tom hrají hydrotermální jevy - zejména gejzíry a termální prameny.

V národním parku je několik různých oblastí a v každé z nich lze zahlédnout a zažít něco jiného. V jihozápadní části parku je to oblast zvaná Old Faithful, v níž se nachází největší množství gejzírů z celého parku, včetně zřejmě nejznámějšího gejzíru Old Faitfhul, jež dal oblasti jméno.

Na severu v Mammoth Hot Springs návštěvníky zaujmou horké prameny stékající po kaskádových vápencových soustavách. V oblasti okolo Canyon Village stojí bezesporu za shlédnutí Upper a Lower Falls; téměř sto metrů vysoké vodopády na řece Yellowstone.

Ta se následně vlévá do stejnojmenného jezera, které je cílem rybářů i vodáků; je však třeba k němu vyrazit v letní sezoně, neboť téměř polovinu roku je pokryto silnou vrstvou ledu.

Gejzíry jsou zřejmě hlavní atrakcí parku; jakkoliv se jich většina nachází v oblasti Old Faithful, ten největší - Steamboat - je k vidění zhruba o padesát kilometrů po silnici směrem na sever od této oblasti. Jedná se o největší aktivní gejzír na světě, který při velkých erupcí dokáže vytrysknout až do výše 90 metrů.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Plavby lodí
Plavby lodí
Gejzír Steamboat
Gejzír Steamboat
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí