Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Oblast okolo Canyon Village

Jednou z oblastí, kterou by návštěvník národního parku Yellowstonu určitě neměl minout, je Canyon Area v centrální části parku. Tato oblast je vzdálena dvacet pět kilometrů od Yellowstone Lake a protéká jí řeka Yellowstone, jež se následně do jezera vlévá.

Jedním z hlavních lákadel Caynon Area je, jak již název napovídá, kaňon tvořený právě řekou Yellostone. Vzhledem ke své velikosti se nazývá Grand Canyon of the Yellowstone a jedná se o 35 kilometrů dlouhý kaňon s hloubkou až 365 metrů a šířkou mezi 450 až 1200 metry. Kaňon v dnešní podobě není příliš starý, zhruba deset až čtrnáct tisíc let, leč má se za to, že i předtím zde kaňon byl, jakkoliv zřejmě vypadal odlišně.

Výše uvedená délka kaňonu je měřena mezi horními a dolními vodopády - Upper a Lower Falls, jež byly vytvořeny erozí díky toku řeky Yellowstone. Upper Falls jsou přes třicet metrů vysoké, zatímco Lower Falls jsou bez deseti metrů vysoké rovných sto metrů. Často jsou popisovány jako dvakrát větší než známé niagarské vodopády, ovšem platí to pouze o výšce, nikoliv o objemu vody, jež vodopády protéká.

V oblasti Canyon Area, přesněji mezi Canyon Village a Yellowstone Lake, se nachází Hayden Valley. Toto údolí je jedním z nejlepších míst v národním parku k pozorování divoké zvěře. Z větších savců zde lze zahlédnout medvědy grizzly, zejména na jaře a začátku léta, kdy zde číhají na nově narozené bizony či losy, či celá stáda bizonů.

V centru oblasti, tzv. Canyon Village, se nachází návštěvnické centrum Canyon Visitor Education Center, kde lze shlédnout zajímavý dokument o formování oblasti dnešního národního parku Yellowstone či krásnou a podrobnou maketu parku.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Vodopády v Yellowstone
Vodopády v Yellowstone
Plavby lodí
Plavby lodí
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí