Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Jezero Yellowstone ve stejnojmenném národním parku

Dalším z přírodních pozoruhodností, jež národní park Yellowstone nabízí, je stejnojmenné jezero. Jedná se o největší sladkovodní jezero v Severní Americe, které leží ve vysoké nadmořské výšce (tj. nad 7000 stop, cca 2133 metrů).

Nadmořská výška Yellowstone Lake je 2357 metrů; jezero má plochu 342 km2. V nejdelších místech je zhruba 32 kilometrů dlouhé a 22 kilometrů široké a obvod břehu je 225 kilometrů.

Vzhledem k nadmořské výšce a teplotám, jež v národním parku panují, je jezero téměř polovinu roku zamrzlé s vrstvou ledu až jeden metr silnou. Jezero zpravidla zamrzá v druhé půlce prosince či v lednu a rozmrzá teprve v květnu či červnu.

Pokud by se jezero vypustilo, pak by dno jezera vypadalo v podstatě stejně jako zbytek národního parku. Podle studií lze na dně nalézt řadu podvodních gejzírů a horkých pramenů. Nejvyšší zaznamenaná teplota na dně jezera byla 122 stupňů Celsia v Mary Bay.

Na jezeru Yellowstone je možno spouštět lodě, k čemuž je zapotřebí povolení od správy parku, podobně jako k rybaření. Motorové lodě jsou v některých částech jezera zakázány z důvodu ochrany místního ekosystému.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Návštěvnické centrum
Návštěvnické centrum
Vodopády v Yellowstone
Vodopády v Yellowstone
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí