Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Oblast Mammoth Hot Springs

V severní části parku se nachází oblast zvaná Mammoth Hot Springs; dostat se do ní dá nejlépe po silnici od severní vjezdu (North Entrance), jež návštěvníky po osmi kilometrech dovede přímo do Mammoth Hot Springs.

Největší atrakcí této oblasti jsou, jak již název napovídá, stejnojmenné termální prameny. Jedná se řádu teplých pramenů, jež vyvěrají ze země a stékají po kaskádovitých terasách. Prameny jsou proměnlivé; jeden na čas "vyschne" a naopak nový se jinde objeví.

Dalším přírodním úkazem, který by si návštěvníci neměli nechat ujít, je prohlídka řeky Gardner a kaňonu, kterým protéká - Gardner River Canyon. Silnice od severního vjezdu vede podél této řeky a je zde možno kromě krajiny a vegetace pozorovat řadu divoké zvěře, například orli či ovce tlustorohé.

V Mammoth Hot Springs se nachází návštěvnické centrum Albright Visitor Center, které je otevřeno celoročně a nachází se v něm i muzeum, jež se věnuje zejména historii oblasti a vzniku národního parku Yellowstone.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Plavby lodí
Plavby lodí
Velký kaňon
Velký kaňon
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí