Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Oblast Old Faithful

Oblast Old Faithful se nachází v jihozápadní části parku a je nazvaná podle své nejznámější atrakce, jíž je gejzír Old Faithful - jeden z největších gejzírů v národním parku Yellowstone, jehož oblíbenost spočívá zejména v dobré predikovatelnosti jeho erupcí.

Oblast Old Faithful je velmi bohatá na gejzíry - v celém parku se nachází zhruba 60% gejzírů z celého světa a většina z nich je k vidění v tzv. Upper Geyser Basin. Na jedné čtverečné míli lze nalézt na 150 gejzírů a dalších hydrotermálních úkazů. Erupce pouze pěti z těchto gejzírů je pravidelně predikována zaměstnanci národního parku - kromě gejzírů Old Faithful jsou to gejzíry Castle, Grand, Daisy a Riverside.

Šestým gejzírem je Great Fountain; ten se již nachází v Lower Geyser Basin a k erupci u něj dochází dvakrát denně. Dobré je obrnit se trpělivostí, neboť předpovědi u tohoto gejzíru nejsou tolik přesné a mají toleranci plus mínus dvě hodiny... V oblasti Old Faithful se nachází několik dalších gejzírových pánví s dalšími desítkami gejzírů - Midway Geyser Basin, Lone Star Geyser Basin či Shoshone Geyser Basin.

Návštěvníci oblasti by neměli minout ani četné vodopády, z nichž nejsnáze dosažitelné jsou Keplerovy kaskády (Kepler Cascades) nedaleko gejzíru Old Faithful. Krátká procházka k tomuto téměř čtyřicet metrů vysokému vodopádu se bezpochyby vyplatí.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Návštěvnické centrum
Návštěvnické centrum
Vodopády v Yellowstone
Vodopády v Yellowstone
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí