Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Informace o národním parku Yellowstone

Národní park Yellowstone byl ustanoven již v roce 1872 a je tak nejstarším národním parkem USA a je považován též za průkopníka podobných institucí na celém světě. Pak se nachází v severozápadní části USA, z převážné části ve státě Wyoming a částečně též v Montaně a Idahu.

Rozloha parku činí téměř 900 tisíc hektarů, což z něj činí druhý největší národní park v kontinentální části USA (tedy mimo Havaj a Aljašku); větším parkem je již jen Údolí smrti v Kalifornii. Park se nachází v průměrné nadmořské výšce 2400 metrů a je známý zejména pro své četné geotermální jevy, hlavně gejzíry; nachází se zde zhruba polovina všech činných gejzírů na světě.

Kromě gejzírů láká návštěvníky do parku i nádherná příroda, zejména bohatá fauna. Žijí zde hnědí i černí medvědi, vlci či losi. Yellowstone je pak proslulý jako domov mnoha stád bizonů, která dříve brázdila celý západ Spojených států a dnes již žijí ve výrazně menších počtech.

Národní park je otevřen pro návštěvníky po celý rok, ale vzhledem k vysoké nadmořské výšce je od začátku podzimu do konce jara zpravidla pokryt sněhem. V zimním období je tak řada služeb pro návštěvníky omezena a drtivá většina návštěvníků tak dává přednost návštěvě v hlavní letní sezoně.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Gejzír Steamboat
Gejzír Steamboat
Gejzír Old Faithful
Gejzír Old Faithful
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí