Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Yellowstone na jaře

Národní park Yellowstone je pro návštěvníky otevřen celoročně, ale podobně jako zimní měsíce, i jaro bývá velmi málo navštěvovaným obdobím. Důvodem je jednoznačně počasí; díky vysoké nadmořské výšce má jaro v Yellowstonu stále spíše zimní ráz a v březnu, dubnu i květnu je národní park zpravidla stále pokryt sněhem.

Na rozdíl od vytížených letních měsíců tak jarní návštěva slibuje komornější zážitek bez všudypřítomných davů ostatních turistů. Současně s tím je však řada služeb parku omezena a pro motorová vozidla je na začátku jara stále otevřena pouze jedna silnice v severní části parku. Další silnice se pro motorová vozidla otvírají postupně dle počasí, ne však zpravidla dříve než na konci dubna. V této době se taktéž začínají otevírat návštěvnická centra; Albright Visitor Center v severní části parku je pak otevřeno po celý rok.

Návštěvníci by se však měli dobře připravit na zimní počasí. V březnu a dubnu se teploty ve dne vyšplhají zpravidla pouze několik stupňů nad bod mrazu; v noci pak klesají v ranějších jarních měsících hluboko pod nulu. Teprve během května a června se průměrné denní teploty začínají blížit 20 stupňům Celsia a v noci přestává rtuť teploměru klesat pod nulu. Sníh může návštěvníky zastihnout kterýkoliv měsíc v roce, ale i duben se co do vydatnosti sněhových srážek téměř vyrovná zimním měsícům.

Oblíbenými činnostmi v parku v jarních měsících je vzhledem ke sněhové pokrývce lyžování. Postupně s lepšícím se počasím je možno kromě hlavních lákadel parku - gejzírů - pozorovat i probouzející se jarní přírodu.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Yellowstone v létě
Yellowstone v létě
Gejzír Steamboat
Gejzír Steamboat
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí