Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Yellowstone v létě

Léto je hlavní sezónou národního parku Yellowstone, kdy sem proudí davy turistů a návštěvníků. Z celkových každoročních více než 3 milionů návštěvníků připadá na období do června do září přibližně 85% všech návštěv.

Většina silnic uvnitř parku je otevřena v průběhu května, kdy postupně mizí sníh. Současně jsou otevírána návštěvnická centra a naplno se rozbíhají edukativní programy pořádané místními rangery. K občasným uzavírkám silnic může dojít i během léta, neboť počasí zde bývá často nevyzpytatelné a prudké bouřky nejsou v létě ničím zvláštním.

Léto bývá v Yellowstonu teplé; zatímco červen je ještě poměrně chladný a více deštivý, v dalších letních měsících dosahuje průměrná nejvyšší teplota v nižších polohách parku (tj. ve výškách pod 2000 metrů nad mořem) 26 stupňů, ve vyšších polohách například u jezera Yellowstone je to zhruba o čtyři stupně méně. Noci zde však bývají chladné i v létě; v průměru klesá teplota v noci k pěti stupňům Celsia a mrazíky nejsou nijak výjimečné.

Během léta je možno naplno využít všech krás parku a dostupných aktivit. Stezky pro turisty jsou všechny otevřené a je možno pozorovat mnoho druhů divoké zvěře včetně medvědů grizzly, vlků či velkých stád bizonů, která jsou pro národní park Yellowstone charakteristická. Odvrácenou stranou teplého a vlhčího počasí jsou pak všudypřítomní komáři...

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Gejzíry v Yellowstonu
Gejzíry v Yellowstonu
Gejzír Old Faithful
Gejzír Old Faithful
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí