Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Jak se dostat do národního parku Yellowstone

Národní park Yellowstone se z větší části nachází ve státě Wyoming a to je v jeho severozápadní části. Velmi malá část území parku pak zasahuje i do okolních států a sice zhruba tři procenta na severu a západě do Montany a jedno procento na západě do Idaha.

Park je pro návštěvníky otevřen celoročně, jakkoliv některé části parku jsou pro motorová vozidla přístupná pouze v hlavní letní sezoně. Národní park má pět vstupních bran - severní vjezd (North Entrance) je jedinou z nich otevřenou celoročně pro motorová vozidla. Je umístěn ve státu Montana nedaleko města Gardiner; nejbližším větším městem s aktivním leteckým spojením je Bozeman.

I západní vjezd do parku se nachází ve státě Montana a to v blízkosti města West Yellowstone; pro motorová vozidla je otevřen od konce dubna do začátku listopadu. Východní a jižní vstup do parku se již nachází ve Wyomingu a nejbližšími většími městy s leteckým spojením jsou Cody na východě a Jackson na jihu. Poslední vstup je na severovýchodě parku u města Cooke City; tento vstup je otevřen celoročně, i když přístup do Cooke City z východní strany záleží na aktuálním počasí.

Do parku nevede žádná vlaková doprava, naopak v provozu je pravidelná autobusová doprava z města Bozeman v Montaně k západnímu vjezdu do parku. V letní sezóně pak funguje i komerční autobusová přeprava do parku z okolních větších měst, jako jsou Cody či Jackson.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Gejzír Steamboat
Gejzír Steamboat
Gejzír Castle
Gejzír Castle
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí