Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Návštěvnická centra v národním parku Yellowstone

V národním parku Yellowstone se nachází několik návštěvnických center, která návštěvníkům nabízí nejen praktické záležitosti, jako je možnost získání povolení k rybaření či přenocování mimo kempy, ale zejména řadu zajímavostí a informací o historii a krásách národního parku Yellowstone.

Všechna návštěvnická centra jsou otevřena v létě, kdy v parku probíhá hlavní sezona; v zimě pak většina z nich zavírá nebo má velmi omezenou nabídku služeb. Výjimkou je návštěvnické centrum Albright Visitor Center, jež se nachází v severní části parku v Mammoth Hot Springs a je otevřeno po celý rok. Součástí tohoto centra je i muzeum, jež je zaměřeno na historii oblasti, její původní obyvatele a vznik národního parku. Návštěvnici zde mohou nalézt i kino, ve kterém se promítají zajímavé dokumenty o národním parku Yellowstone.

Další z větších návštěvních center se nachází v oblasti zvané Canyon Area; jedná se o nové návštěvnické centrum, ve kterém lze získat informace zejména o vulkanickém charakteru oblasti a zajímavosti o gejzírech a dalších hydrotermálních jevech. Lobby návštěvnického centra je otevřeno i v zimních měsících.

Další z návštěvnických center, jež funguje i v zimě je Old Faithful Visitor Education Center. Jedná se o nejnovější návštěvní centrum v národním parku Yellowstone a nabízí dynamické výstavy o hydrotermálních jevech a zároveň poskytuje též predikce erupce gejzírů.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Návštěvnické centrum
Návštěvnické centrum
Gejzír Old Faithful
Gejzír Old Faithful
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí