Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Návštěvnické sezony v národním parku Yellowstone

Národní park Yellowstone je pro návštěvníky otevřen po celý rok. Vzhledem k počasí však drtivá většina návštěvníků a turistů dává přednost návštěvě během letní sezóny, kdy je počasí v parku nejpříznivější.

V období od června do září tak park navštíví okolo 85% všech návštěvníků, kterých je za celý rok více než 3 miliony. Kromě plánovaných oprav, lokálních bouřek či sesuvů půdy, jež se občas v parku mohou přihodit, jsou všechny silnice v parku otevřeny a v plném proudu jsou i vzdělávací programy pořádané místními rangery. Návštěvníci si mohou dosyta užít všech aktivit v parku, od turistiky, přes pozorování gejzírů a dalších geotermálních úkazů až po pozorování divoké zvěře.

Teploty na podzim od října velmi rychle klesají a ruku v ruce s tím roste sněhová pokrývka. Aktivity v parku jsou tak omezeny, ale severní část parku zůstává přístupná i pro motorová vozidla a návštěvnické centrum u Mammoth Hot Springs je otevřeno celoročně.

Zimní návštěvy parku mají v Yellowstonu dlouholetou tradici. Jakkoli teploty dokáží být v této době zejména v noci velmi extrémní, pohled na zasněženou krajinu ve spojení se stále aktivními gejzíry je úchvatný.

I na jaře panuje zejména z počátku stále v podstatě zimní počasí. Co se návštěvnosti týče, je to nejklidnější část v roce. Květen a červen jsou pak nejdeštivějšími měsíci v roce; na druhou stranu je to období, kdy se probouzí příroda a v parku se otevírají a zpřístupňují další silnice a návštěvnická centra. Pravá letní sezóna pak začíná během června, kdy se návštěvnost parku začíná rapidně zvyšovat.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Gejzír Old Faithful
Gejzír Old Faithful
Návštěvnické centrum
Návštěvnické centrum
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí