Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Yellowstone na podzim

Národní park Yellowstone je pro návštěvníky otevřen po celý rok, ale drtivá většina z nich dává přednost návštěvě v letních měsících. Od října tak počet návštěvníků rapidně klesá, čímž se otevírá příležitost pro turisty, kteří si chtějí krás park užít ve větším klidu.

Letní sezona končí s posledním zářijovým dnem; v tento den se uzavírá většina návštěvnických center a v provozu zůstává pouze Albright Visitor Center v severní části parku u Mammoth Hot Springs. Díky přicházejícím sněhovým srážkám je postupně uzavřena většina silnic v parku a v podzimních měsících tak bývá pro motorová vozidla otevřena pouze silnice v severní části parku Yellowstone.

První významnější sněhové srážky přicházejí zpravidla již v září a říjen je již na sníh velmi bohatý. Denní teploty rychle klesají; zatímco průměrná nejvyšší teplota v září ještě atakuje v nižších polohách parku 20 stupňů, v říjnu již jen těsně rtuť teploměru vyšplhá nad deset stupňů Celsia. V noci pak již poměrně pravidelně v říjnových dnech mrzne. V listopadu již panuje nefalšované zimní počasí; ve vyšších polohách se ve dne teplota zastavuje zhruba na nule, v noci pak v extrémech klesá i pod -30 stupňů Celsia.

Krás parku a dostupných aktivit si tak lze užít zejména v raných podzimních měsících - na konci září či začátku října. Poté již park pokryje sněhová přikrývka a některé druhy divoké zvěře se uloží k zimnímu spánku.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Gejzír Steamboat
Gejzír Steamboat
Gejzíry v Yellowstonu
Gejzíry v Yellowstonu
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí