Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Praktické informace pro návštěvu národního parku

Národní park Yellowstone se nachází z převážné většiny ve státě Wyoming v severozápadní části USA. Pro návštěvníky je park otevřen celoročně, jakkoliv hlavní sezona probíhá v létě, tj. od konce května do konce září.

V letní sezoně je všech pět hlavních vjezdů do parku otevřeno pro motorová vozidla, zatímco v zimě, vzhledem k nesjízdnosti silnic, je otevřen pouze severní vjezd (North Entrance) a i ze silnic uvnitř parku je pro motorová vozidla otevřena pouze silnice v severní části národního parku Yellowstone. I tato je často mimo letní sezonu sjízdná pouze se sněhovými řetězy.

Pro návštěvu parku je potřeba zaplatit vstupné, které činí 25 USD za motorové vozidlo, případně 12 USD za každého návštěvníka staršího 12 let, který vstupuje do parku pěšky, na kole, či v zimě na lyžích... Vstupenka je platná na sedm dní a je možno ji využít i pro další nedaleký národní park Grand Teton. Pro pravidelné návštěvníky parku bude možná vhodnější zakoupení celoroční vstupenky za 50 USD a pro turisty, kteří během roku plánují navštívit více národních parků nebo rekreačních zařízení spravovaných federální vládou, bude pravděpodobně nejvýhodnější investicí Annual Pass za 80 USD, jenž po dobu jednoho roku opravňuje držitele ke vstupu do všech parků. V parku se nachází několik čerpacích stanic; vzhledem k cenám je však doporučeno tankovat mimo národní park.

K řadě aktivit uvnitř parku je třeba povolení vydávané správou parku. Týká se to například rybaření, kdy povolení na tři dny přijde rybáře na 18 dolarů, přičemž pro rybaření uvnitř parku platí další různá omezení. Podobně je potřeba povolení k přenocování v divočině či pro použití vlastních lodí na Yellowstone Lake.

V parku se nachází celkem dvanáct kempů s více než 2000 místy; u pěti z nich si lze místo (site) dopředu rezervovat, zbylých sedm je obsazováno postupně dle příchozích až do případného úplného zaplnění. Ceny za ubytování v kempech se pohybují mezi 15-25 dolary za jedno vozidlo a noc. Většina kempů je v provozu pouze v letní sezoně, pouze kemp Mammoth v severní části parku je otevřen celoročně.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Gejzír Old Faithful
Gejzír Old Faithful
Gejzír Castle
Gejzír Castle
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí