Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.

Yellowstone v zimě

Národní park Yellowstone nezavírá své brány návštěvníkům ani v zimních měsících. Jakkoli možnost aktivit a přepravy v parku je omezena, někteří návštěvníci vyhledávají park právě zimě, kdy sněhem pokrytá krajina nabízí odlišný zážitek než hlavní sezóna, v níž je park naplněn turisty.

Většina vjezdů do parku je v zimě pro motorová vozidla uzavřena; jedinou výjimkou je severní vstup. Na severu parku je taktéž otevřena jediná silnice, která je však často sjízdná pouze se sněžnými řetězy. V Mammoth Hot Springs je pro návštěvníky celoročně otevřeno návštěvnické centrum Albright Visitor Center.

Počasí v zimních je měsících je v parku Yellowstone mrazivé - teploty se zřídka dostávají nad bod mrazu a v noci v extrémech klesají až pod -40 stupňů Celsia. Průměrná nejvyšší denní teplota se v nižších polohách parku pohybuje okolo -2 stupňů; v noci pak teplota průměrně klesá pod -11 stupňů. Dle očekávání jsou zimní měsíce nejbohatší na sněhové srážky, které jsou výrazně častější ve vyšších nadmořských polohách.

Ani v zimě však návštěvníci parku nejsou ochuzeni o největší lákadla - gejzíry. I v zimě pořádají místní rangeři vzdělávací programy pro návštěvníky, jakkoli jejich rozsah je omezen. K dalším oblíbeným zimním aktivitám v parku pak patří lyžování na stezkách, z nichž některé jsou pro lyžování přímo upraveny.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Návštěvnické centrum
Návštěvnické centrum
Gejzír Old Faithful
Gejzír Old Faithful
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí