Většina aktivních gejzírů celého světa se nachází v nejstarším americkém národním parku Yellowstone, který je každý rok cílem více než 3 milonů turistů.
Ubytování
Možnosti ubytování
HotelyKempy

Kempy v národním parku Yellowstone

V národním parku Yellowstone se nachází celkem 12 kempů, které jsou částečně spravovány koncesionářem parku - společností Xanterra Parks & Resorts - a částečně přímo správou parku.

Celkem nabízejí kempy více než 2100 míst (tzv. sites), přičemž jedno místo je zpravidla určeno pro jeden RV vůz či maximálně dvě osobní vozidla. Tyto kempy jsou umístěny zpravidla okolo hlavních atrakcí parku v blízkosti návštěvnických center. Největší kempy jsou dobře vybaveny i se sprchami či prádelnou. Kempy jsou otevřeny pouze v letní sezoně, tedy od května do října či listopadu. Jedinou výjimkou je kemp Mammoth v Mammoth Hot Springs, který je pro návštěvníky otevřen celoročně.

Ceny za ubytování se pohybují mezi 15 a 25 dolary za noc a site. Do pěti kempů, které jsou spravovány společností Xanterra, si lze svá místa zarezervovat, což se v letní sezoně může vyplatit. Ve zbylých sedmi kempech spravovaných přímo národním parkem si místa zarezervovat dopředu nelze a během dne se postupně zaplňují podle příchozích.

Mimo udržované kempy existuje v národním parku řada dalších primitivních kempů v divočině. K přenocování zde je však potřeba získat povolení od správy parku, které je vydáváno v návštěvnických centrech.

Booking.com

Výběr z fotogalerie

Old Faithful Inn
Old Faithful Inn
Kempy v Yellowstone
Kempy v Yellowstone
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek yellowstone.cz zakázáno.    © 2016 yellowstone.cz
Oktoberfest   San Francisco
Kontakt
  |   Ochrana soukromí